امروز جمعه 26 مهر 1398      
نشست مدیرفنی صندوق احیاء و مسئولان میراث فرهنگی مازندران و حوزه شهری چالوس
مدیرفنی صندوق احیاء در نشستی با مدیرکل و معاون میراث فرهنگی استان مازندران، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر چالوس مباحث مربوط به مسایل حوزه شهری کاخ چایخوران چالوس را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، خشایار نیکزاد مدیر فنی صندوق احیاء در این نشست با تشریح اقدامات حمایتی موسسه متبوع خود از سرمایه گذاران و بهره برداران بناهای تاریخی، افزود: مسایل حوزه شهری کاخ چایخوران شهر چالوس در این نشست بررسی شد و طبق توافقات بوجود آمده مرمت و احیاء این بنای تاریخی به خوبی پیش خواهد رفت.

مدیر فنی صندوق احیاء، ادامه داد: در این نشست اتفاق نظر مثبتی برای بهره برداری از کاخ چایخوران به عنوان یک مرکز فرهنگی و مقصد جذب گردشگران داخلی و خارجی وجود داشت و با توجه به هم افزایی بوجود آمده این بنا به زودی در چرخه بهره برداری قرار می گیرد.

سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در این نشست، عنوان داشت: سیاست های سازمان میراث فرهنگی مبنی بر واگذاری مرمت و حق بهره برداری از ابنیه تاریخی دارای شرایط لازم، از طریق صندوق احیاء عامل مهمی برای رسیدگی به ابنیه و اماکن تاریخی و رونق گردشگری است که این مهم در استان مازندران هم اکنون در سطح مناسبی در حال پیگیری است.

همچنین در ادامه این نشست اصغرکسنوی یزدی بهره بردار کاخ چایخوران نیز با تأکید بر اینکه مرمت بنای یاد شده هم اکنون با بالاترین توان در حال انجام است، افزود: یکی از اهداف مهم ما در مرحله بهره برداری قطعاً ایجاد یک مرکز فرهنگی، گردشگری و پذیرایی با استاندارد های بالا خواهد بود که کارکرد آن متناسب با شأن بنا و شهر چالوس خواهد بود.

در ادامه اعضای این نشست با حضور درکاخ چایخوران، از نزدیک با مراحل مرمت این بنای تاریخی آشنا شدند.


1397/12/6

کلید واژه: