امروز شنبه 30 شهريور 1398      
بازدید مدیر فنی صندوق احیاء از بناهای تاریخی خراسان جنوبی
مدیر فنی صندوق احیاء و بهره برداری از بناهاو اماکن تاریخی و فرهنگی در بازدید ادواری از بناهای واگذار شده این صندوق در کشور، از اماکن تاریخی استان خراسان جنوبی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، خشایار نیکزاد در جریان سفر خود به استان خراسان جنوبی ضمن حضور در خانه تاریخی شریف از مراحل فنی عملیات مرمت و احیاء این بنای تاریخی بازدید کرد.

نیکزاد در تشریح این بازدید تصریح کرد: عملیات اجرایی مرمت این بنا منطبق با استاندارد های لازم در حال انجام است و در جریان این سفر تصمیمات مناسبی برای اقدامات حفاظتی از بنا گرفته شد.

وی، افزود: در ترتیبات اتخاذ شده، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی این بنا از عمارت قاجاری به بخش های دارای قدمت کمتر منتقل شد تا این عمارت از خطر رسوخ آب گرفتگی و نظایر آن در امان باشد.

همچنین مدیر فنی صندوق احیاء در ادامه سفر خود، با همراهی فرماندار خوسف از بافت و بناهای تاریخی این شهرستان نیز دیدن کرد و ظرفیت های احیاء بناهای تاریخی شهرستان یاد شده را مورد بررسی قرار داد.

خانه مستوفی بشرویه مقصد بعدی این بازدید ادواری بود که با حضور خشایار نیکزاد و معاون میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی به سرمایه گذار بخش خصوصی تحویل شد.

نیکزاد در اینباره، گفت: با آغاز کار مرمت و احیاء و اصلاح سیستم های تأسیساتی، این بنای شایان توجه خراسان جنوبی به زودی در چرخه بهره برداری قرار خواهد گرفت.1397/12/20

کلید واژه:خشایار نیکزاد، خانه مستوفی بشرویه، خانه شریف