امروز پنجشنبه 23 مرداد 1399      
اختتامیه جشنواره فرهنگی خانه آقازاده ابرکوه در محل سرو 4500 ساله این شهر برگزار شد
مراسم اختتامیه هفته فرهنگی ابرکوه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر و اقشار مختلف مردم ابرکوه در خانه آقازاده برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، برگزاری مراسم بزرگداشت سعدی با حضور اهالی فرهنگ و ادب استان یزد و سایراستان­های همجوار، گردهمایی ادیبان ابرکوهی و استان یزد و همچنین برپایی کارگاه های آشنایی گردشگران داخلی و خارجی با با موسیقی و نواهای محلی از جمله برنامه هایی بود که به صورت ویژه در جشنواره فرهنگی ابرکوه برگزار شد.

همچنین در این جشنواره آثاری همچون انواع مختلف کیف، پادری، پاپوش و ... از جنس نمد، عاروسک های جلی، چنته بافی، گلیم‌بافی، سفره خمیر در معرض دید علاقه­مندان قرار گرفت و گردشگران داخلی و خارجی توانستند در این نمایشگاه به صورت کارگاهی نحوه تهیه آثار موجود در آن را از نزدیک ببینند. خانه آقازاده ابرکوه از جمله واگذاری­های صندوق احیاء است که پس از احیاء و مرمت توسط بهره بردار بخش خصوصی، هم اکنون در حال ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی است.این بنای تاریخی یکی از پر بازدیدترین مقاصد گردشگری صندوق احیاء در ایام نوروز بوده است که توانسته به عنوان یک مرکز فعالیت­های فرهنگی نقش بسزایی را در عرصه گردشگری تاریخی ایفا کند.1398/2/10

کلید واژه: