امروز پنجشنبه 23 مرداد 1399      
جشنواره آفتاب در خانه حسن­ پور اراک افتتاح شد
مراسم افتتاحیه جشنواره آفتاب در خانه حسن­پور اراک از جمله رویداد های فرهنگی صندوق احیاء در سال 98 با شرکت مسئولان و علاقه­مندان به فرهنگ و تاریخ ایران در خانه حسن­پور اراک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، این مراسم با حضور بهمن عسگری مشاور مدیرعامل صندوق احیاء، علیرضا ایزدی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی و گروهی از هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگ و تاریخ استان همدان برگزار شد .

بهمن عسگری مشاور مدیرعامل صندوق احیاء صندوق احیاء در این مراسم با اشاره به اقدامات موسسه متبوع خود، گفت: واگذاری بناهای تاریخی با شرایط خاص به بخش خصوصی دارای صلاحیت راهکار موثری است که علاوه بر رونق گردشگری تأثیرات مطلوبی را در حوزه اشتغالزایی و ایجاد اقتصاد مولد و در نتیجه اقتصاد مقاومتی در کشور شده است .

وی با اشاره به تعامل خوب صندوق احیاء با میراث فرهنگی استان مرکزی ، تصریح کرد: توسعه واگذاری­های صندوق احیاء می­تواند در ایجاد مراکز اقتصادی وفرهنگی با محوریت ابنیه تاریخی نقش­آفرین باشد.

عسگری خاطرنشان کرد: برگزاری21 رویداد و جشنواره فرهنگی توسط بهره برداران صندوق احیاء با اتکا به داشته های تاریخی و فرهنگی جوامع محلی زمینه بسیار مهمی را برای ترویج فرهنگ احیاء بناهای تاریخی فراهم ساخته است.

در ادامه این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی، تصریح کرد: در طول چند سال گذشته صندوق احیاء با عملکرد مثبت خود توانسته است در احیاء ابنیه تاریخی کشور گام­های جدی را بردارد و امیدواریم با ادامه این راه و افزایش تعاملات این عملکرد مثبت بیش از گذشته ارتقاء یابد.

همچنین در پایان این مراسم بهره بردار خانه حسن­پور، گفت: احیاء خانه تاریخی حسن­پور امروز سبب شده است این مجموعه به عنوان یک جاذبه تاریخی و یک مرکز برای فعالیت­های گردشگری و فرهنگی در منطقه شناخته شود و تلاش ما این است با تدوام فعالیت­ها، این بنا نقش موثری در شناخته شدن اراک به عنوان یک مقصدی پربازدید داشته باشد.1398/2/16

کلید واژه: