امروز سه شنبه 6 اسفند 1398      
رییس سازمان میراث فرهنگی با همراهی مدیرعامل صندوق احیاء از کاخ چایخوران چالوس بازدید کرد
معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همراهی هادی میرزائی مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی و قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی از کاخ چایخوران چالوس استان مازندران بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، دکتر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ظهر امروز سه شنبه 8 مرداد 98، در ادامه سفر خود به استان مازندران، از بخش های مختلف بنای تاریخی کاخ چایخوران بازدید به عمل آورد.

در جریان این بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان آخرین وضعیت این بنای تاریخی قرار گرفت.

دکتر مونسان در این بازدید با اشاره به اهمیت بناهای تاریخی در کشور گفت: «بناهای تاریخی آثار فاخری هستند که با حمایت های دولت و ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری، می توان از آن ها در درآمدزایی و اشتغال زایی استفاده کرد.»

کاخ چایخوران از جمله بناهای واگذار شده صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی است که هم اکنون در مراحل پایانی عملیات احیاء و مرمت قرار دارد و به زودی با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی آماده ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.1398/5/8

کلید واژه: