امروز يکشنبه 27 بهمن 1398      
عضو شورای شهر تهران باهمراهی مدیرعامل صندوق احیاء، از بناهای تاریخی پایتخت بازدید کرد
مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی و عضو شورای شهر تهران همزمان با نزدیک شدن به سالگرد صدور فرمان مشروطه بخشی از ابنیه تاریخی پایتخت را به عنوان هویت معماری برجای مانده از آن دوره، مورد بازدید قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در جریان این بازدید هادی میرزائی و احمد مسجد جامعی با همراهی اصحاب رسانه از موزه بانک ملّی ایران، بانک تجارت، مسجد امام خمینی(ره)، مقبره آقا شیخ هادی نجم‌آبادی، خانه اتحادیه، میدان حسن آباد و مزار ملک المتکلمین دیدن کردند.

هادی میرزائی، در این بازدید با اشاره به اینکه میراث فرهنگی ثروتی برای نسل ها، است، افزود: امروز احیاء بناهای تاریخی یکی از اولویت­های مهم برای حفظ هویت شهری و حافظه دیرینه برجای مانده در این مراکز انسانی، است.

وی، خاطرنشان کرد: صندوق احیاء در نظر دارد تا با حفظ اصالت و شأن ابنیه تاریخی پایتخت، این بناها را به مراکز دارای کارکرد مناسب نظیر مرکز فعالیت های فرهنگی، تبدیل کند.

میرزایی، یادآور شد: در حوزه احیاء بناهای تاریخی، سعی شده با هم افزایی بیشتر با رسانه‌ها به نحوی برنامه‌ریزی شود تا به شکل فراگیر و گسترده‌تر ظرفیت‌های هر منطقه اطلاع‌رسانی شود.

استاد اکبر ثبوت محقق و پژوهشگر باسابقه فلسفه و تاریخ نیز به عنوان یکی دیگر از مدعوین حاضر در تهرانگردی یاد شده، به ارائه توضیحاتی در مورد تاریخچه بناهای تاریخی پرداخت.

نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11 و علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 از دیگر افراد حاضر در این بازدید بودند.


1398/5/11

کلید واژه: