امروز يکشنبه 27 بهمن 1398      
دیدار نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با مدیرعامل صندوق احیاء
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل درمجلس شورای اسلامی با همراهی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان به منظور ایجاد گفت و گوهای سازنده برای پیشبرد اهداف باززنده سازی و مرمت بناهای تاریخی با مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، درجریان این دیدار هادی میرزائی مدیرعامل صندوق احیاء با تأکید بر اینکه کاشان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پرتردد، سهم بسزایی در پویایی گردشگری تاریخی دارد، گفت: این شهرستان از جمله شهرهایی است که توانسته پیوند مهمی میان اقتصاد گردشگری، بهره برداری از بناهای تاریخی و رویدادهای فرهنگی مبتنی بر این بناها ایجاد کند.

وی، یادآور شد: تقویت فضای رقابتی در واگذاری بناهای تاریخی، افزایش دایره شمول افراد مرتبط با احیاء و بهره برداری و اشاعه فرهنگ مرمت ابنیه تاریخی از جمله اهدافی است که صندوق احیاء به­دنبال تحقق بخشیدن به آن است.

میرزائی، ادامه داد: تعامل سازنده با همه نهادهای موثر در مجلس، دولت، قوه قضاییه و اندیشمندان، نهادهای مدنی و جامعه دانشگاهی در دستور کار صندوق احیاء قرار دارد و ما برنامه های اثربخشی برای عملیاتی کردن این حوزه داریم.

در ادامه این دیدار نماینده کاشان و آران و بیدگل با اشاره به اینکه اقدامات صندوق احیاء می­تواند راهگشای مشکلات حفظ بسیاری از ابنیه تاریخی کشور باشد، گفت: ورود این صندوق به واگذاری بناهای تاریخی و انجام گرفتن نظارت­های پس از آن توسط این موسسه، امروز سبب شده که نمونه­های موفقی از این مدل در عرصه قضاوت عمومی قرار گیرند که مصادیق آن در شهر کاشان وجود دارد.

ساداتی نژاد، ادامه داد: ایجاد اشتغال و تحقق بخشیدن به اقتصاد مولد امروز دو نیاز اساسی کشور است که می توان با بهره مندی از داشته­های ارزشمند جوامع محلی و منطقه­ایی نظیر بناهای تاریخی بخش وسیعی ازمسایل این حوزه را مرتفع ساخت.1398/5/15

کلید واژه: