امروز پنجشنبه 23 مرداد 1399      
بازدید مدیرعامل صندوق احیاء از بناهای تاریخی اصفهان
مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور بررسی وضعیت بناهای واگذار شده موسسه متبوع خود و همچنین فرصت های آتی سرمایه گذاری با همراهی مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان از ابنیه تاریخی این استان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزائی در جریان سفر دو روزه خود به استان اصفهان، از کاروانسرای کوهاب نطنز، خانه شیران، خانه بخردی، خانه امام جمعه، خانه مغنی، خانه آبشنگ و خانه کیوان شهر اصفهان بازدید کرد و از نزدیک مسایل مربوط به احیاء، مرمت و بهره برداری این بناها را مورد بررسی قرار داد .

مدیرعامل صندوق احیاء با بیان اینکه بناهای تاریخی ثروت های ارزشمند میان نسلی کشور هستند که باید به نحو شایسته ایی از آن ها نگهداری کرد، تصریح کرد: حفظ هویت و اصالت یکی از مسایل اساسی است که در مرمت های ابنیه تاریخی رعایت آن ضروری است.

وی در ادامه افزود: استان اصفهان ظرفیت منحصر به فردی را برای احیاء بناهای تاریخی در اختیار دارد و ما تمام تلاش خود را داریم که در فرصت های پیش رو، بناهای بیشتری را با رعایت اصول و خطوط قرمز مورد نظرمان، برای احیاء، مرمت و بهره برداری به بخش خصوصی دارای صلاحیت بسپاریم.

میرزائی،در پایان این بازدید، خاطر نشان کرد: در جریان این سفر، نشست خوبی با آقای الله یاری مدیر محترم میراث فرهنگی استان اصفهان داشتیم ودر تبادل نظرات به نقاط مشترک مطلوبی برای پیشبرد اهداف صندوق رسیده ایم که افق روشنی را در زمینه احیاء بناهای تاریخی استان اصفهان پیش رو قرار داده است.


 

 

 1398/5/26

کلید واژه: