امروز چهارشنبه 20 فروردين 1399      
گسترش همکاری ها با محوریت احیای بناهای تاریخی میان صندوق احیاء و میراث گلستان و قم
مدیرعامل و رییس هییٔت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در نخستین روز از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی از غرفه اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزایی در جریان این دیدار که با حضور احمد تجری سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان برگزار شد بر لزوم هماهنگی، با استان ها در زمینه واگذاری بناهای تاریخی تاکید کرد.

میرزائی افزود در رویکرد تازه صندوق احیاء در شناسایی سرمایه گذاران و ایجاد کاربری متناسب با شان بنا یکی از ارکانی که نقش اساسی خواهد داشت ادارات کل استانی خواهد بود.

مدیرعامل صندوق احیاء، یادآور شد یکی از اقداماتی که محور اساسی فعالیت های صندوق احیاء قرار گرفته است مشارکت سرمایه گذاران دارای صلاحیت است که ضریب خطای واگذاری ها را کاهش خواهد داد.

میرزائی افزود: در رویکرد یاد شده استان ها نقش اثربخشی را ایفا خواهند نمود. در ادامه این دیدار احمد تجری سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده تصریح کرد : تجربه واگذاری بناهای تاریخی با همکاری صندوق احیاء تجربه موفقیت آمیزی بوده است که هم اکنون نمونه هایی از آن در سطح استان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با افزایش ماموریت های صندوق احیاء این همکاری ها در قالب اشکال جدیدی تداوم یابد.

همچنین در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی استان قم نیز در این نشست حضور یافت .

یزدانی با تاکید بر اینکه توسعه همکاری ها با صندوق احیاء زمینه ساز تحقق اهداف حوزه بناهای تاریخی خواهد بود، تصریح کرد اینکه مدیریت صندوق احیاء به نحو هوشمندانه ای بخشی از اقدامات خود را با محوریت استان ها انجام می دهد اتفاق مثبتی است که ثمرات گسترده آن درآینده ای نزدیک نمود خواهد داشت.

مدیرکل میراث قم ادامه داد سرمایه گذاری بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی یکی از محور های مهمی است که همواره مورد تاکید صندوق و اداره میراث قم بوده است و ما برای تحقق این مهم سطح مناسبی از همکاری را با مسئولین ذیربط خواهیم داشت.

 


1398/11/24

کلید واژه: