امروز سه شنبه 19 فروردين 1399      
درنشت مشترک مدیرعامل صندوق احیاء با مرضیه برومند عنوان شد :
صندوق احیاء آماده همکاری با هنرمندان برای رونق ابنیه تاریخی است
مدیرعامل و رئیس هیٔت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی از آمادگی این صندوق برای همکاری با هنرمندان به منظور ارتقاع سطح فعالیت های فرهنگی در بناهای تاریخی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا در نشست مشترک مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با مرضیه برومند هنرمند فرهیخته عرصه کارگردانی و بازیگری عنوان شد: صندوق احیاء به منظور رونق بیشتر ابنیه تاریخی و برپایی رویدادهای فرهنگی که نقش اثربخشی در جذب گردشگر و رونق گردشگری تاریخی دارد آماده همکاری با هنرمندان است.

 هادی میرزائی در ادامه افزود: هم اکنون رویدادهای فرهنگی صندوق احیاء در بناهای مختلف تاریخی در حال برگزاری است. در این میان در آنجا که هنرمندان نیز در این رویدادهای فرهنگی مشارکت بیشتری داشته باشند زمینه افزایش تعاملات با جامعه هنری فراهم خواهد شد.

مهندس میرزائی همچنین تأکید کرد: در جشنواره عروسکی ای که طی ماه آتی در استان یزد برگزار می شود خانه حیرانی صندوق احیاء نقش کلیدی در این جشنواره خواهد داشت و آماده است در استان های دیگر نیز که بناهای تاریخی به بهره برداری رسیده اند با هنرمندان در زمینه جشنواره های اینچنینی همکاری داشته باشد.

 در ادامه دیدار مرضیه برومند با بیان اینکه احیاء بناهای تاریخی امروز زمینه ساز رونق گردشگری تاریخی شده است افزود: حافظه تاریخی مردم ایران با بناهای تاریخی عجین شده و این بناها به واسطه ویژگی هایی که در زمینه معماری دارند تاثیرات مثبت عمیقی در ذهن و روح مخاطبان خود ایجاد می کند.  

این هنرمند پیشکسوت تصریح کرد: امروز احیای بناهای تاریخی به عنوان یک نکته ارزشمند برای حفظ هویت تاریخی ایران شناخته می شود.

مرضیه برومند تصریح کرد: جشنواره عروسکی در اسفند ماه با محوریت بناهای تاریخی در استان یزد برگزار می شود و این جشنواره می تواند نقطه طلایی در تلفیق فرهنگ و تاریخ در کالبد بناهای تاریخی باشد.


1398/11/24

کلید واژه: