امروز پنجشنبه 3 مهر 1399      
مدیرعامل صندوق احیاء، تصریح کرد:
برپایی حراج بزرگ صنایع دستی راهکار رونق این حوزه است
مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در دومین روز سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی از غرفه های ادارات کل استان های سمنان ، یزد، زنجان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، فارس و ایلام بازدید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزائی در جریان این بازدید ها با تاکید بر اینکه با افزایش حوزه ماموریت های صندوق احیاء این صندوق در سال آتی فعالیت های بیشتری را در زمینه حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی و فرش دستباف انجام خواهد داد افزود: امروز احیای بناهای تاریخی نه تنها در حوزه میراث کارکرد دارد بلکه در حوزه حمایت از صنایع دستی نیز نقش اثربخشی خواهد داشت.

میرزائی ادامه داد: در حال حاضر یکی از مدل های ترسیمی برای احیای بناهای تاریخی این مدل است که در قالب ارائه فضایی برای فعالیت هنرمندان صنایع دستی بتوانیم کالبد بنا را نیز مرمت نماییم. که این مهم با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی که دارای شرایط مناسب است تحقق خواهد یافت.

وی تصریح کرد: تسری اقدامات فرهنگی و برگزاری جشنواره های گوناگون نظیر رویدادهای فرهنگی صندوق احیاء و جشنواره عروسکی می توانند بستر مناسبی را برای شناساندن ظرفیت های بناهای تاریخی کشور مهیا نماید.

میرزائی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی برپایی نمایشگاه های با معیار بین المللی که محصولات ارزشمندی را به مخاطبان جهانی ارائه دهد زمینه ساز فروش بهینه محصولات این حوزه را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق احیاء برپایی حراج صنایع دستی را از دیگر راهکارهای مؤثر در رونق فضای کسب و کار در این حوزه خواند و تصریح کرد: در نمایشگاه گردشگری امسال حضور صنایع دستی باعث رونق فضای نمایشگاهی شده است و استقبال از این بخش نشان دهنده ی قابلیت های مستقل صنایع دستی است.

 


1398/11/24

کلید واژه: