امروز چهارشنبه 18 تير 1399      
در بازدید مدیرعامل صندوق احیاء از غرفه معاونت صنایع دستی عنوان شد :
نقش حمایتی صندوق احیاء از هنرمندان صنایع دستی ارتقاء خواهد یافت
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در بازدید از غرفه معاونت صنایع دستی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی، گفت : با تصویب اساسنامه جدید صندوق در قالب طرح های کارشناسی و تخصصی، نقش حمایتی صندوق احیاء از هنرمندان صنایع دستی ارتقاء خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزائی در جریان این بازدید که با حضور عبدالحسین کفیری مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی انجام شد، افزود: با تغییر نام صندوق احیاء و تاکیدات قانون گذار محترم حوزه فعالیت های صندوق در عرصه حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی ماموریت های جدیدی برای این صندوق تعریف شده است.

میرزائی تصریح کرد: هم اکنون ۲۹۰ محصول در زمینه صنایع دستی موجود است که برگزاری حراج بزرگ و نمایشگاه صنایع دستی در سطح بین المللی می تواند این محصولات را بیش از پیش به مخاطبان داخلی و خارجی بشناساند.

وی خاطرنشان کرد: تامین مواد اولیه و ایجاد بستر مناسب برای مارکتینگ و صادرات محصولات صنایع دستی از دیگر مواردی است که نیازمند اقدامات کارشناسی بیشتر دارد و امیدواریم در قالب گسترش همکاری ها با دیگر حوزه های دارای مسئولیت در این عرصه بتوانیم اقدامات مهمی را در عرصه حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی داشته باشیم.

در ادامه این بازدید عبدالحسین کفیری ضمن قدردانی از اقدامات صندوق احیاء گفت : هم اکنون در بسیاری از بناهای صندوق احیاء هنرمندان صنایع دستی، مشغول به فعالیت هستند که توسعه این اقدامات می تواند گام مهمی در راستای حمایت از فعالان میراث فرهنگی باشد.

مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی، ادامه داد: گسترش فعالیت های صندوق باعث خواهد شد تا همکاری های خوبی در زمینه صنایع دستی شکل گیرد و ما امیدواریم با ارتقاء سطح تعاملات پیش رو به نتایج ملموسی در این حوزه برسیم.


1398/11/25

کلید واژه: