امروز چهارشنبه 18 تير 1399      
مدیر عامل صندوق احیاء در جریان بازدید از نمایشگاه گردشگری عنوان کرد:
انعقاد تفاهم نامه ها عاملی برای تسهیل و تسریع احیاء بناهای تاریخی
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در جریان بازدید از غرفه های ادارات کل میراث فرهنگی استان ها، انعقاد تفاهم نامه ها را عاملی برای تسهیل و تسریع احیاء بناهای تاریخی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزائی در سومین روز از نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی از غرفه های ادارات کل استانی کرمان، لرستان، زنجان، آذربایجان غربی بازدید کرد.

وی در این بازدیدها، ضمن دیدار با مدیران کل میراث فرهنگی استان های یاد شده  فرصت های آتی سرمایه گذاری در بناهای تاریخی چهار استان مورد اشاره را مورد بررسی قرار داد.

میرزائی افزود: در جریان اقدامات تازه صندوق احیاء طی تفاهم نامه ای که قرار است با معاونت روستایی و عشایری ریاست جمهوری و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور منعقد گردد چهل و چهار نقطه روستایی مورد بررسی قرار می گیرد و فعالیت ها برای احیاء ابنیه و اماکن تاریخی این چهل و چهار نقطه در قالب راهکار هایی نظیر تسهیلات متناسب انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: صندوق احیاء در نظر دارد باگسترش تفاهم نامه هایی با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و سازمان اوقاف و امور خیریه مسائل پیش رو برای احیا و مرمت برخی بناها در استان های مختلف را حل نماید.

میرزائی یادآور شد: همچنین به منظور ایجاد فضای رقابتی و تخصصی برای تعیین طرح توجیه اقتصادی با دانشگاه های کشور که در این زمینه اقدامات شایان توجهی انجام داده اند تفاهم نامه هایی در حال انعقاد است تا بتوان بهترین بهره را از نظرات کارشناسی فرهیختگان و جامعه دانشگاهی برد.

مدیرعامل صندوق احیاء افزود: همانطور که بیشتر به آن اشاره شد تلاش ها بر این است تا در واگذاری بناهای تاریخی برخی نقش های محوری با مشارکت جدی تر استان ها انجام شود. که در این زمینه به صورت مشخص معرفی سرمایه گذاران صاحب صلاحیت استانی و کاربری های پیشنهادی نیز با هماهنگی استان انجام می شود.

در ادامه این دیدارها مدیران کل استان های کرمان، لرستان، زنجان، آذربایجان غربی ضمن قدردانی از تلاش های صندوق احیاء در راستای افزایش هماهنگی ها و همکاری های دو جانبه بر واگذاری ابنیه تاریخی طی فرآیند مزایدات صندوق احیاء تاکید ویژه داشتند.


1398/11/25

کلید واژه: