امروز چهارشنبه 18 تير 1399      
مدیرعامل صندوق احیاء در دیدار با دو تن از اعضای شهر تهران :
روند احیای بناهای تاریخی پایتخت سرعت می یابد
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در دیدار دو تن از اعضای شورای شهر تهران گفت : روند احیای بناهای تاریخی پایتخت سرعت می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزائی در دیدار با دو تن از اعضای شورای شهر تهران افزود: تهران ظرفیت قابل توجهی برای احیای بناهای تاریخی و رونق گردشگری تاریخی دارد به همین منظور صندوق احیاء همت خود را برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت های ابنیه تاریخی پایتخت مصروف داشته است.

وی ادامه داد: هم اکنون خانه نظامیه تهران به عنوان نمونه در خور توجه در احیای بناهای تاریخی پیش روی سرمایه گذاران در این حوزه قرار دارد.

میرزائی خاطر نشان کرد با توجه به نقش همکاری های فی ما بین با شورای شهر تهران این صندوق آمادگی بهره مندی از نظرات اعضای محترم این شورا را دارد.

مدیرعامل صندوق احیاء ابراز امیدواری کرد در فرصت باقی مانده تا پایان سال ۹۸ و همچنین سال آتی تعداد بیشتری از بناهای تاریخی پایتخت با سرمایه گذاری بخش خصوصی در فرآیند بهره برداری قرار گیرند و گردشگران داخلی و خارجی بتوانند. از خدمات ارائه شده در این بنا حداکثر بهره را ببرند.

در ادامه این دیدار حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: تهران به عنوان یک کلان شهر دارای پیشینه تاریخی ابنیه قابل توجهی برای احیاء دارد که می تواند به حفظ هویت بصری شهر کمک کند.

این عضو شورای شهر تهران افزود: در شرایط کنونی نقش بخش هایی نظیر صندوق احیاء برای اشاعه فرهنگ احیاء بناهای تاریخی و مشارکت عمومی در این عرصه نقش تعیین کننده ای است.

همچنین در پایان این دیدار حجت نظری، با بیان اینکه تعاملات میان مدیریت شهری و متولیان عرصه ابنیه تاریخی یک تعامل تفکیک ناپذیر است، خاطرنشان کرد : هرچه تشکیلاتی نظیر صندوق احیاء در انجام وظایف و ماموریت های خود موفقیت بیشتری داشته باشد نتیجه آن اثر بخشی مستقیمی در عرصه مدیریت شهری دارد.


1398/11/25

کلید واژه: