امروز چهارشنبه 18 تير 1399      
مشاور معاون اول رئیس جمهور در دیدار با مدیرعامل صندوق احیاء، تصریح کرد:
احیاء بناهای تاریخی زمینه ساز اشتغال جوانان
مشاور معاون اول رئیس جمهور در دیدار با مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، گفت : احیاء و مرمت بناهای تاریخ علاوه بر حفظ ثروت های میان نسلی کشور در زمینه اشتغال جوانان نیز نقش تعیین کننده ایی دارد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزائی در دیدار با احسان باکری مشاور معاون اول رئیس جمهور از افزایش روند واگذاری­ها صندوق خبر داد و افزود: مشارکت بخش خصوصی در مرمت، احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی فارغ از دیدگاه اقتصادی، در حال تبدیل به فرهنگی عمومی است.

او، ادامه داد: صندوق احیاء در قالب برقراری تقاهم نامه ­ها با بخش های تخصصی و دانشگاهی تلاش دارد به حوزه­هایی که در ادوار گذشته کمتر به آن پرداخته شده است، بپردازد.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و گردشگری، تصریح کرد: افزایش تعاملات با استان­ها در حوزه هایی نظیر شناسایی و معرفی سرمایه گذاران دارای صلاحیت از دیگر اقداماتی است که در دوره جدید فعالیت های صندوق احیاء پیگیری می شود.

در ادامه این دیدار مشاور معاون اول رئیس جمهور ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در صندوق احیاء، گفت: احیاء و مرمت بناهای تاریخ علاوه بر حفظ ثروت­های میان نسلی در زمینه اشتغال جوانان نیز نقش عمده ایی دارد .

احسان باکری، با بیان اینکه ابنیه تاریخی همواره به عنوان مراکز اثرگذار در تعاملات مردمی مورد توجه بوده اند، یادآور شد: هرچه فرهنگ احیاء بناهای تاریخی به عنوان نمادهای مهم برجای مانده از فرهنگ گذشتگان توسعه بیشتری یابد بستر های حفظ هویت تاریخی این مرز و بوم نیز گسترش می یابد بنابر این نباید فراموش کرد که صندوق احیاء دارای نقش تعیین کننده ایی در عرصه فرهنگ و تاریخ کشور دارد.


1398/11/26

کلید واژه: