امروز پنجشنبه 23 مرداد 1399      
بازدید مدیرعامل صندوق توسعه از بناهای تاریخی استان سیستان و بلوچستان
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی از ابنیه تاریخی استان سیستان و بلوچستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی، مهندس هادی میرزا ئ ی، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور بررسی ظرفیت­های موجود بناهای تاریخی و نیز سیاستگذاری برای واگذاری آن بناها، به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد.

در این سفر ضمن بازدید از 24 بنای تاریخی در شهرستان­های زابل، زاهک، خاش، سرباز، ایرانشهر، زاهدان، سراوان و مهرستان با مدیران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران استان نیز به منظور همفکری و گفتگو صورت پذیرفت.

بر این اساس در سفر صورت گرفته بناهای «ارگ محمدحسین خان ناروئی، شهر سوخته، دهانه غلامان، قلعه سام، قلعه رستم، قلعه سه کوهه و بانک ایران انگلیس» در شهرستان های زابل و زهک و «قلعه حیدرآباد» در شهرستان خاش مورد بازدید قرار گرفت.

همچنین «ساختمان قدیم دادگستری (خانه خلاق صنایع دستی)، منزل قدیمی ابویی و خانه شمسی» در شهرستان زاهدان و «قلعه سرباز، قلعه ناصری، خانه رهبری و باغ خالصه بمپمور» در شهرستان های ایرانشهر و سرباز از دیگر بناهایی بود که مهندس میرزایی از آنها بازدید کرد.

بازدید از «منطقه گردشگری کوه بیرک، قلعه مهرستان، مدرسه قدیمی مهرستان، خانه میرثعبان، قلعه کنت، قلعه سب، خانه بهداشت و مرکز بهداشتی سراوان، کارگاه سفال کلپورگان و مدرسه قدیمی سراوان» از دیگر مکان های تاریخی بود که مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در شهرستان های سراوان و مهرستان از آن ­ ها دیدن کرد.1399/4/22

کلید واژه: