امروز چهارشنبه 30 مهر 1399      
هادی میرزایی در گفتگو با خبرگزاری مهر مطرح کرد:
توسعه حمایت از هنرمندان صنایع دستی مهرستان در گروی هم افزایی با مدیران شهرستان
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور بر ضرورت حمایت از هنرمندان صنایع دستی شهرستان با همراهی و هم افزایی مدیران آن شهرستان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا به نقل از خبرگزاری مهر، هادی میرزایی مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور، طالبی عضو هیأت مدیره مؤسسه خیریه هاسب و جمعی از کارشناسان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراه محمدرفیع دهواری، فرماندار مهرستان از بناهای تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

هادی میرزایی، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در سفر استانی مان توفیقی حاصل شد تا از بناهای تاریخی و گردشگری شهرستان مهرستان جهت احیا و بهره برداری و همچنین توسعه فعالیت در زمینه صنایع دستی بازدید کنیم.

وی افزود: شهرستان مهرستان با تاریخ و قدمت دیرینه و همچنین با توجه به موقعیت استراتژیکی که داراست می‌تواند مقصد مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

میرزایی ادامه داد: وجود منطقه حفاظت شده «کوه بیرک» با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی نظیر، جنگل پدگان، ماهانی، کلک، سدماشکید علیا، سد آشار، قلعه زابلی و ایرفشان از جمله مناطق گردشگری شهرستان است که می‌تواند بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور تصریح کرد: صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی که با اصلاح قانون و با استناد به ماده حمایت از هنرمندان در گام اول می‌تواند در واگذاری بناهای تاریخی در بخش غیر دولتی به عنوان یکی از زیر ساخت‌های حوزه گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: امید است با هم افزایی و همکاری فرماندار مهرستان از ظرفیت‌های صندوق احیا بناهای تاریخی به منظور حمایت از هنرمندان فعال صنایع دستی و فرش دستباف در منطقه استفاده شود.


1399/04/22

کلید واژه:هادی میرزایی؛ صنایع دستی، گردشگری؛ مهرستان