امروز پنجشنبه 23 مرداد 1399      
راه اندازی خانه های خلاق با هدف حمایت از صنایع دستی و فرش دستباف در استان بوشهر
با هدف حمایت از صنایع دستی و فرش دستباف و نیز ارائه محصولات در تراز بین المللی، خانه های خلاق در استان بوشهر راه اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزایی مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با مهرداد ستوده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر و عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس دیدار کرد.

میرزائی در این دیدار رویکرد صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی فرهنگی را در راستای حمایت از شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری اعلام کرد و اظهار داشت: در این راستا بناست تا تفاهم نامه همکاری با شتاب دهنده برتر کشور در زمینه حمایت از صنایع دستی منعقد شود.

وی تصریح کرد: همچنین این صندوق، ضمن آمادگی همکاری با مراکز نوآوری کشور، در راستای نگاه حمایتی، توسعه و ترویجی خود، بنا داد در هر استان یک نمایشگاه دائمی صنایع دستی و فرش دستباف ایجاد کند.

مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه همچنین بر حضور صنایع دستی ای که مهر اصالت ملی داشته تأکید کرد و اظهار داشت: این رویکرد در راستای ارائه محصول با کیفیت در تراز بین المللی اتخاذ شده است.

در ادامه عبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیان داشت: این دانشگاه، پیشتر اقدام به همکاری برای احیاء و بهره برداری از اماکن میراث فرهنگی کرده بود و هم اکنون در راستای حفظ و توسعه این تعامل مایل به همکاری است.

وی افزود: با توجه به سیاست های صورت گرفته در راستای قرارگیری بوشهر به عنوان یکی از 5 منطقه علمی فناوری کشور، بر آن شدیم این توسعه همراه با بهره مندی از ظرفیت های تاریخی فرهنگی استان صورت پذیرد تا نوآوری های علمی در کنار تاریخ و فرهنگ کهن نشر و در دسترس قرار گیرد.

در پایان هادی میرزایی، در خصوص بهره مندی از ظرفیت بناهای واجد شرایط در زمینه راه اندازی خانه خلاق صنایع دستی و فرش دستباف اعلام آمادگی کرد.1399/4/30

کلید واژه: