امروز چهارشنبه 30 مهر 1399      
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی:
صندوق توسعه برنامه ­های کارشناسی شده‌ای برای ارتقاء وضعیت احیاء بناهای تاریخی دارد
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، گفت: صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی برنامه‌های کارشناسی شده‌ایی برای ارتقاء وضعیت کسب و کار در حوزه صنایع دستی با اتکا به احیاء ابنیه تاریخی دارد.

علی اکبر علیزاده برمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، تصریح کرد: توسعه زیر ساخت­های گردشگری به‌وسیله باززنده‌سازی ابنیه تاریخی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی یکی از راهبردهای مهمی است که هم اکنون در صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی دنبال می‌شود.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش مجلس در تصویب قوانین تسهیل‌گر در حوزه یاد شده، افزود: مجلس مصمم است با حمایت از طرح‌هایی که مشارکت مردمی را در آبادانی کشور در پی‌دارد، مسیر توسعه کشور را بیش از پیش هموار سازد.

وی، یادآور شد: با توجه به رویکرد مثبت گردشگران خارجی و داخلی به بهره‌مندی از بناهای تاریخی احیاء شده، این ظرفیت وجود دارد که از این ابنیه در خدمت افزایش فروش صنایع دستی و ارتقاء وضعیت کسب و کار در این حوزه، نیز استفاده شود که صندوق توسعه برنامه­های کارشناسی شده‌ای برای عملیاتی شدن این موضوع دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به نقش اقدامات یاد شده در کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، خاطرنشان کرد: حفظ ثروت‌های میان‌نسلی علاوه بر تأثیرات مطلوب در استفاده از ظرفیت‌های درون‌زای اقتصاد کشور، اثربخشی به‌سزایی در حفظ هویت اسلامی-ایرانی دارد و دقت نظر متخصصان امر در حفظ شأن و اصالت بناهای تاریخی طی مرحله باززنده­سازی و بهره­برداری، این اثربخشی را دوچندان می‌کند.


1399/5/8

کلید واژه: