امروز پنجشنبه 2 بهمن 1399      
با حضور مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی،انجام شد:
اعطای کارت بیمه به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی و عشایر
اعطای کارت بیمه به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی و عشایر طی مراسمی با حضور معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و شریعتمداری، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و هادی میرزائی مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی وفرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در این مراسم که به مناسبت روز روستا برگزار شد، کارت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی وعشایر اعطا شد .

این بیمه‌شدگان را قالیبافان ، شاغلان صنایع دستی ، مددجویان بهزیستی،کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار روستایی را شامل می‌شود .

در این طرح در سال اول حق بیمه این گروه‌ها که از اقشار کم درآمد اجتماعی هستند و تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارند رایگان خواهد بود .

بر اساس این گزارش در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مبنای پرداخت حق بیمه ۱۵ درصد است که ۵ درصد آن توسط بیمه شده و ۱۰ درصد از سوی دولت پرداخت می‌شود اما برای مشمولین این طرح در سال اول تمام ۱۵ درصد حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند .

همچنین، از سال بعد به ترتیب هر سال یک درصد از سهم دولت کاسته و به سهم بیمه شدگان افزوده می‌شود .

این طرح با هدف توانمندسازی گروه های کم برخوردار برای تامین حق بیمه طراحی شده و معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه در این طرح مشارکت دارند .

طرح یاد شده طی ۵ سال کمک خواهد کرد که روستاییان و عشایر فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بتوانند حق خود را حق بیمه خود را پرداخت کنند .

در این مراسم، عیسی منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق اجتماعی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ،وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور، ابراهیم صادقی فر،معاون فرهنگی اجتماعی و مدیرکل آموزش و حمایت از تولید نیز حضور داشتند.1399/7/16

کلید واژه: