امروز يکشنبه 28 دی 1399      
روز دانشجو، الهام بخش آزادی­خواهی و عدالت طلبی است
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، با صدور پیامی فرارسیدن 16 آذر و روز دانشجو را گرامی داشت.

هادی میرزائی با اشاره به اینکه مناسبت­ ها علاوه بر آنکه جامعه را به بازخوانی تاریخ خود فرا می­ خوانند، الهام بخش نسل های امروز نیز هستند گفت: بی­ تردید «16 آذر» یکی از الهام بخش­ ترین روزهای تاریخی ایران است. این روز، سند افتخار جامعه ایرانی برای برافراشتن پرچم عدالتخواهی و استکبار ستیزی توسط دانشجویان است.

او ادامه داد: «مهدی شریعت‌رضوی»، «احمد قندچی» و «مصطفی بزرگ‌نیا » سه دانشجوی اهورایی این سرزمین بودند که در 16 آذر سال 32 و تنها چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد، در فضای استبدادی آن روزها، در تجمع اعتراضی دانشجویان به حضور مداخله گرانه آمریکا در ایران و از سرگیری روابط با بریتانیا، حضور یافته و توسط ایادی رژیم پهلوی در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند تا این روز محملی باشد برای تولد جریان و جنبش دانشجوئی که همواره در تاریخ ثبت شده خود، ضد استکبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و به شدت عدالتخواه بوده است.

میرزائی با اظهار خرسندی از اینکه روند پیش‌گرفته شده در برقراری تعامل میان صندوق احیا و جامعه دانشگاهی، از جمله فعالیت های مهمی است که به عنوان یک اقدام ماندگار در سابقه فعالیت های آن برجای خواهد ماند گفت: صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، همواره توجه ویژه ای به فعالیت های دانشگاهی و تعامل با دانشگاهیان داشته و دارد. همانگونه که روحیه آرمان خواهی دانشجویان، جامعه را بیدار می کند، حضور موثر این قشر در حوزه احیای بناهای تاریخی نیز منجر به حفظ هویت جامعه و ارتقای حس تعلق خاطر ملی می شود. او ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر، این روز را به همه دانشجویان و اصحاب علم و دانش تبریک گفته و اظهار امیدواری کرد همچون همیشه پرچم پر افتخار این سرزمین به دست توانمند دانشجویان در قله‌های علم، عزت و اقتدار به اهتزار درآید.1399/9/16

کلید واژه: