امروز يکشنبه 28 دی 1399      
با اعلام نتایج تمدید فراخوان بهره برداری از بناهای تاریخی
هفت بنای تاریخی دیگر با مشارکت بخش خصوصی مرمت و احیاء می شود
با پایان یافتن مهلت تمدید فراخوان عمومی واگذاری مرمت، احیاء و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی فرهنگی، پاکت های ارسالی به دبیرخانه فراخوان، با حضور نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی و اعضای کمیسیون مزایدات صندوق احیاء بازگشایی و نتایج این فراخوان اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، بعد از ارزیابی فنی و اقتصادی پاکت های ارسال شده به دبیرخانه فراخوان، هفت متقاضی سرمایه گذاری، امتیاز لازم را برای مرمت، احیاء و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی کسب کردند. با توجه به واگذاری 22 بنا در دور اول فراخوان، مجموعه بناهای واگذار شده به بخش خصوصی برای مرمت، احیا و حق بهره بردرای مدت معین به 29 بنا رسید. حجم سرمایه گذاری جذب شده در این فراخوان بالغ بر 1.113.270 میلیون ریال است که در شرایط فعلی اقتصادی، می تواند زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری در دوران پساکرونا را ایجاد نموده و اقدامی متمایز در جذب سرمایه گذاری و اعتماد به مردم محسوب می شود .

بنابر اعلام کمیسیون مزایده های صندوق احیاء، ابراهیم کربلائی آقاشیرازی توانست برنده فراخوان عمومی مرمت، احیاء و حق بهره برداری مدت معین از کاخ شهرستانک با کاربری فرهنگی-بهداشتی درمانی-اقامتی پذیرایی شود .

همچنین زینب صادقی موفق شد برنده فراخوان عمارت والی کهره چرداول استان ایلام با کاربری فرهنگی- هنری- پذیرایی باشد .

دانشگاه خلیج فارس نیز توانست به عنوان برنده فراخوان خانه نجفی با کاربری فرهنگی، هنری، تجاری(خانه خلاق صنایع دستی و فرش دستباف) شود و شرکت مائده نوین خوزستان نیز برنده فراخوان خانه مستوفی شوشتر با کاربری فرهنگی- هنری- پذیرایی شد.

همچنین ارگ محمد حسین خان نارویی زهک با کاربری فرهنگی هنری- اقامتی- پذیرایی با اعلام نام مهیندخت ناروئی نژاد به نام برنده به مرحله پایانی بررسی فنی و اقتصادی شرکت کنندگان در فراخوان یاد شده رسیدند .

بنابر اعلام کمیسیون مزایدات صندوق احیاء، علیرضا فرمهینی فراهانی برنده فراخوان عمارت امیر مفخم خمین استان مرکزی با کاربری فرهنگی اقامتی پذیرایی و بهزاد حیدری نیز برنده خانه حکیم باشی کاشان با کاربری بهداشتی- درمانی (مرکز طب سنتی) -فرهنگی اقامتی پذیرایی شد .1399/10/8

کلید واژه: