امروز يکشنبه 28 دی 1399      
مدیرعامل صندوق احیاء پیشنهاد داد
تبدیل عمارت حاج رئیس بوشهر به بوتیک هتل بی نظیر در جنوب کشور
مدیرعامل صندوق‌احیا گفت: عمارت حاج‌رییس بوشهر می‌تواند با مرمت و احیاء، به عنوان یک بوتیک هتل بی‌نظیر در جنوب کشور مورد استفاده قرار گیرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هادی میرزائی در بازدید از عمارت‌های قابل واگذاری بافت تاریخی بوشهر گفت: عمارت تاریخی حاج‌رییس با قرارگیری در کنار خلیج‌فارس و معماری منحصربه‌فرد، می‌تواند به عنوان یک مرکز‌اقامتی بی‌نظیر در جنوب‌‌کشور مورد استفاده قرار گیرد . همکاری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان‌بوشهر به عنوان مالکیت دولتی بنا و بخش خصوصی با مدیریت صندوق احیا می تواند به احیای یک بنای تاریخی بی نظیر با کاربری اقامتگاه اصیل تاریخی بیانجامد . این مجموعه از ۵ حیاط و ۴۵ اتاق با ۱۴۰ تخت در سه طبقه با دید وسیع به پهنه خلیج فارس و سالنهای بزرگ و اصیل برای پذیرایی و عرضه محصولات فاخر هنری استان موقعیتی بی نظیر برای سرمایه گذاران فراهم می آورد.

مهرداد ستوده معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز در این بازدید با تاکید بر ایجاد تضمین از طرف سرمایه‌گذار برای احیای عمارت حاج رییس گفت: اگر این مرکز ‌اقامتی راه‌اندازی شود، یک الگو برای گردشگری جنوب کشور خواهد بود . او تاکید کرد: یکی از مهمترین موضوعات در چنین پروژه‌هایی بازگشت سرمایه است که بی‌تردید با توجه به موقعیت بنا، بازگشت سرمایه و رسیدن به سود دهی در کمترین زمان در این پروژه ممکن خواهد بود .


ایده مبتکرانه خانه خلاق برای بناهای تاریخی

مدیرعامل صندوق‌احیا در بخش دیگری از بازدید به توضیح ایده مبتکرانه خانه‌های خلاق تولید و عرضه هنر و صنایع دستی و‌فرش دستباف پرداخت که به تازگی در یکی از خانه های ارزشمند بوشهر با مشارکت دانشگاه در حال راه اندازی است . او خاطرنشان کرد: بخش مهم این خانه‌ها، گالری تولید و نمایش صنایع‌دستی و فرش دستباف و بافندگی ها در مقیاس جهانی و بین المللی محسوب می‌شود. همچنین بخش‌های صنایع‌دستی با مهر اصالت ملی و بین المللی و با ارزش تشکیل خواهد شد . در کنار این دو گالری، بخشی جهت فعالیت استارتاپ ها به منظور تامین مواد اولیه، و زمینه سازی حرفه ای برای عرضه در سطح ملی و بین‌المللی خواهد بود .

اشاره میرزائی به خانه نجفی و نوذری است که به تازگی با کاربری خانه خلاق صنایع‌دستی و فرش دستباف تعیین کاربری و عرضه شده‌اند. این خانه ها ظرفیت بالایی در موضوع تبدیل شدن به یک مرکز رشد را دارند، چراکه موقعیت این بناها بسیار با اهمیت و خاص است. در ادامه میرزائی به حساسیت صندوق احیا در حفظ اصالت بنا تاکید کرد و افزود: یکی از با اهمیت‌ترین اصول مرمت در احیای ابنیه‌های تاریخی حفظ منظر و حریم بناها بوده که باید مدنظر قرار بگیرد. او خاطرنشان کرد: در موضوع احیا برای نماها باید حفظ اصالت تاریخی جدی گرفته شود .


1399/10/24

کلید واژه: