امروز يکشنبه 26 ارديبهشت 1400      

 • میرزائی از اصلاح مفادی از اساسنامه خبر داد


  توسعه فعالیت های صندوق احیاء با تصویب هیات دولت

  مدیرعامل صندوق احیاء گفت: پس از تامین نظر شورای نگهبان، اصلاحات اساسنامه صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در جلسه هیئت دولت تصوب شد.


  توسعه فعالیت های صندوق احیاء با تصویب هیات دولت

 • دکتر مونسان خبر داد


  تصویب اصلاح اساسنامه صندوق احیاء در هیات دولت

  وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در جلسه امروز هیئت وزیران، آیین‌نامه پاسداری از میراث‌فرهنگی ناملموس شهرها و روستاها تصویب و اساسنامه صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی نیز اصلاح شد.


  تصویب اصلاح اساسنامه صندوق احیاء در هیات دولت

 • پیشنهادهای عملی اجرای تفاهم نامه مشترک توسط مدیران دو طرف ارائه شد


  برگزاری نشست آنلاین صندوق احیاء و پارادورز اسپانیا

  نشست مجازی مشترک مدیرعامل صندوق احیاء و مدیران شرکت پارادورز اسپانیا با موضوع چگونگی اجرایی کردن محورهای تفاهم نامه مشترک، به صورت آنلاین برگزار و طرفین پیشنهادهای عملی خود را در این زمینه ارائه کردند.


  برگزاری نشست آنلاین صندوق احیاء و پارادورز اسپانیا


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 • پیام مدیرعامل صندوق احیاء به مناسبت بزرگداشت «روز سعدی»

  مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، با صدور پیامی «یادروز سعدی» را گرامی داشت و بر ضرورت «احیاء» نام و یاد این «میراث» «فرهنگی» ایرانیان و جهانیان تاکید کرد.

  به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء،  در این پیام آمده است : « اول اردیبهشت ‌ماه که عطر بهارنارنج در شیراز می‌پیچد، مصادف است با بزرگداشت نام و یاد چهره ای ماندگار در سپهر زبان و ادب فارسي که شعر و نثر او شكوهمندانه در فرهنگ و تاریخ این سرزمین مي‏درخشد. «شیخ اجل»، «استادسخن»، «افصح المتکلمین»، القابی شایسته این شاعر پارسی گوی ایران زمین است که «سعدی» نام دارد .

  آری امروز، روز بزرگداشت ابومحمّد مُشرف‌الدین مُصلِح بن عبدالله بن مشرّف، متخلص به سعدی است که قرن هاست ما ایرانیان و جهانیان «بدو دل بسته‌ایم و کلام و اندیشه‌اش را پاس داشته‌ایم، سخنان نغزش را پند دارویی دانسته‌ایم که به شهد ظرافت برآمیخته، تا سعادت و رستگاری نوع بشر را رقم زند.» «سعدي هم استاد رموز عاشقي است و هم آموزگار تقوي و خردمندي. آن‌چه مردمان عصر ما، در هر کجای جهان، بیش از هر زمان دیگری بدان نیازمندند ، و بی‌شک این همه در راستای همدلی، تفاهم، صداقت و نوع‌دوستی روی خواهد داد

  سعدی شاعر زندگی است و باید آگاهانه به یاد آوریم که اینک گاه آن فرا رسیده تا با ژرفنگری بیشتری نام و یاد این «میراث» «فرهنگی» را «احیاء» کنیم و گرامی بداریم

  سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز

  مرده آنست که نامش به نکویی نبرند   


  ...