امروز يکشنبه 26 ارديبهشت 1400      

 • میرزائی از اصلاح مفادی از اساسنامه خبر داد


  توسعه فعالیت های صندوق احیاء با تصویب هیات دولت

  مدیرعامل صندوق احیاء گفت: پس از تامین نظر شورای نگهبان، اصلاحات اساسنامه صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در جلسه هیئت دولت تصوب شد.


  توسعه فعالیت های صندوق احیاء با تصویب هیات دولت

 • دکتر مونسان خبر داد


  تصویب اصلاح اساسنامه صندوق احیاء در هیات دولت

  وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در جلسه امروز هیئت وزیران، آیین‌نامه پاسداری از میراث‌فرهنگی ناملموس شهرها و روستاها تصویب و اساسنامه صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی نیز اصلاح شد.


  تصویب اصلاح اساسنامه صندوق احیاء در هیات دولت

 • پیشنهادهای عملی اجرای تفاهم نامه مشترک توسط مدیران دو طرف ارائه شد


  برگزاری نشست آنلاین صندوق احیاء و پارادورز اسپانیا

  نشست مجازی مشترک مدیرعامل صندوق احیاء و مدیران شرکت پارادورز اسپانیا با موضوع چگونگی اجرایی کردن محورهای تفاهم نامه مشترک، به صورت آنلاین برگزار و طرفین پیشنهادهای عملی خود را در این زمینه ارائه کردند.


  برگزاری نشست آنلاین صندوق احیاء و پارادورز اسپانیا


در سفر دو روزه مدیرعامل صندوق احیاء مطرح شد
 سمنان آماده همکاری بیشتر برای احیاء بناهای تاریخی
احیاء بناهای تاریخی استان البرز تسریع می‌شود
استاندار فارس در دیدار با مدیرعامل صندوق احیاء:
احیاء بناهای تاریخی شیراز جدی تر دنبال شود
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 • پیام مدیرعامل صندوق احیاء به مناسبت بزرگداشت «روز سعدی»

  مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، با صدور پیامی «یادروز سعدی» را گرامی داشت و بر ضرورت «احیاء» نام و یاد این «میراث» «فرهنگی» ایرانیان و جهانیان تاکید کرد.

  به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء،  در این پیام آمده است : « اول اردیبهشت ‌ماه که عطر بهارنارنج در شیراز می‌پیچد، مصادف است با بزرگداشت نام و یاد چهره ای ماندگار در سپهر زبان و ادب فارسي که شعر و نثر او شكوهمندانه در فرهنگ و تاریخ این سرزمین مي‏درخشد. «شیخ اجل»، «استادسخن»، «افصح المتکلمین»، القابی شایسته این شاعر پارسی گوی ایران زمین است که «سعدی» نام دارد .

  آری امروز، روز بزرگداشت ابومحمّد مُشرف‌الدین مُصلِح بن عبدالله بن مشرّف، متخلص به سعدی است که قرن هاست ما ایرانیان و جهانیان «بدو دل بسته‌ایم و کلام و اندیشه‌اش را پاس داشته‌ایم، سخنان نغزش را پند دارویی دانسته‌ایم که به شهد ظرافت برآمیخته، تا سعادت و رستگاری نوع بشر را رقم زند.» «سعدي هم استاد رموز عاشقي است و هم آموزگار تقوي و خردمندي. آن‌چه مردمان عصر ما، در هر کجای جهان، بیش از هر زمان دیگری بدان نیازمندند ، و بی‌شک این همه در راستای همدلی، تفاهم، صداقت و نوع‌دوستی روی خواهد داد

  سعدی شاعر زندگی است و باید آگاهانه به یاد آوریم که اینک گاه آن فرا رسیده تا با ژرفنگری بیشتری نام و یاد این «میراث» «فرهنگی» را «احیاء» کنیم و گرامی بداریم

  سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز

  مرده آنست که نامش به نکویی نبرند   


  ...