امروز يکشنبه 30 خرداد 1400      
صندوق توسعه وصندوق سرمایه‌گذاری طرح حرم‌های مطهر تفاهمنامه همکاری امضاء کردند
صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی و صندوق سرمایه‌گذاری طرح حرم‌های مطهر تفاهمنامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، ایجاد زمینه­ ی همکاری های متقابل مابین صندوق احیاء وصندوق سرمایه‌گذاری طرح حرم‌های مطهر در راستای بیان ظرفیت‌های همکاری و هم‌افزایی برنامه­ ها و اقدامات مشترک در زمینه حفظ، مرمت و احیا بناها و فضاهای واجد ارزش و تاریخی و تسریع و تسهیل در نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده پیرامون حرم­مطهر امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه(س)، حرم حضرت احمدبن موسی(ع) و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از جمله مهمترین محورهای این تفاهمنامه است .

از جمله تعهدات مشترک این تفاهمنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طرفین به منظور بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در صندوق احیاء و صندوق سرمایه‌گذاری و شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در زمینه احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و واجد ارزش و ترویج بوم‌گردی مذهبی مشارکت خواهند نمود .

- برگزاری گردهمایی، همایش و انجام مطالعات به منظور ترویج احیا و بهره‌برداری در بافت‌های پیرامون حرم‌های مطهر .

- همکاری و هماهنگی برای شناسایی بناهای تاریخی و واجد ارزش و تعیین کاربری و اعطای مجوز متناسب با هدف جذب سرمایه‌گذار .

- شناسایی و بهره­برداری از ظرفیت وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جهت تحقق اهداف و تکالیف طرفین تفاهم‌نامه .

-تهیه برنامه اقدام مشترک به منظور تسریع در اجرای طرح‌های مصوب بافت پیرامونی حرم‌های مطهر به ویژه در زمینه ی استفاده از فرصتهای گردشگری و بوم‌گردی مذهبی .

- اطلاع‌رسانی و تدوین و اجرای برنامه­ های تشویقی جهت مشارکت زائرین و مجاورین حرم‌های مطهر در پروژه‌های تعریف شده .

تقسیم اجاره­بهای بناهای مرمت شده در بافت فرسوده­ حرمین مطهر با توافق طرفین تفاهم­نامه


1399/4/10

کلید واژه: