امروز يکشنبه 26 ارديبهشت 1400      
مدیرعامل صندوق احیا در دیدار با دبیر فراکسیون گردشگری مجلس خبر داد
توجه ویژه مردم به احیاء بناهای تاریخی
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: با وجود تمامی خسارت هایی که این صنعت در سال گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا متحمل شد، رویکرد مردم و توجه آنها به مباحث تاریخی سبب شد که ۶۰ بنای تاریخی سال گذشته به سرمایه گذاران واگذار شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا هادی میرزائی در دیدار با دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی یزد و جمعی از فعالان گردشگری استان گفت: در روند واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه گذاران، تلاش شد که به هیچ عنوان بدون تشریفات و به صورت سفارشی واگذاری کاری انجام نشود .

او، پرهیز از روندهای غیرشفاف را اولویت واگذاری بناهای تاریخی دانست و افزود: سال ۹۹ واقعا سال سختی برای حوزه گردشگری و مباحث مرتبط با آن بود .

میرزائی میزان سرمایه‌گذاری جذب شده در سال گذشته را حدود ۱۶۰ میلیارد تومان دانست و ادامه داد: این میزان شاید معادل اعتبار یک سال وزارتخانه در حوزه بازسازی باشد و اقدام بسیار ارزشمندی بود که صورت گرفت .

مدیرعامل صندوق احیا تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفظ بناهای تاریخی برای نسل های آینده و انتقال این میراث ارزشمند به آن ها، باید تمامی تلاش خود را به کار گرفت و با همه امکانات در راستای حفظ آن اقدام کرد .1400/1/08

کلید واژه: