امروز يکشنبه 30 خرداد 1400      
بازدید از «خانه تاریخی بهزاد»
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی از خانه بهزاد که اکنون به عنوان خانه خلاق صنایع دستی فعالیت می کند، بازدید کرد و در جریان روند فعالیت این خانه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء، هادی میرزائی در این بازدید که با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه بهزاد انجام گرفت، پس از بازدید از بخش های مختلف تصریح کرد در مراسم افتتاحیه این بنای تاریخی حضور می یابد .

گفتنی است مراسم افتتاح فعالیت های خانه بهزاد چهارم خرداد برگزادر می گردد. در این مراسم به چهار برگزیده حوزه صنایع دستی خلاق، نشان هایی اهدا می شود .

خانه استاد بهزاد یکی از بناهای تاریخی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی است که توسط محمد ابوالحسنی کارآفرین برتر کشوری و تهیه کننده انیمیشن های متعدد مانند گیگول و دیرین دیرین برای کاربری در حوزه صنایع دستی خلاق تغییر کاربری داده شده است .

اما با درگذشت این کارآفرین به دلیل ابتلا به کرونا، خانواده وی که آنها نیز در راستای صنایع دستی فعالیت می کنند، راه او را ادامه داده اند، تا این بنای تاریخی بتواند محفلی برای هنرمندان صنایع دستی باشد .

در این خانه که بخشی از اتاق های آن به معرفی زندگی استاد حسین بهزاد می پردازد، قرار است طبق وصیت خانواده استاد، به آموزش مینیاتور نیز پرداخته شود. همچنین این خانه به سبک یک خانه ایرانی با صنایع دستی چیدمان شده است تا نشان دهنده آن باشد که در یک خانه ایرانی چطور و از چه صنایع دستی و هنرهای کاربردی می توان بهره برد . ش1400/2/14

کلید واژه: