امروز يکشنبه 10 مرداد 1400      
مدیرعامل صندوق احیاء خبر داد:
احیاء 150 بنای تاریخی با ظرفیت بخش خصوصی
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور گفت: ۱۵۰ بنای تاریخی کشور به منظور مرمت و احیاء و بهره برداری، به ارزش ۱۶۵۰ میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء، هادی میرزائی در سفر دو روزه خود به استان سمنان (10 و 11 تیرماه) تصریح کرد: با وجود آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا و کاهش جذب گردشگران، تاکنون ۱۶۵۰ میلیارد ریال جذب سرمایه مستقیم و حدود ۳ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بناهای تاریخی کشور محقق شده است .

او با اشاره به اینکه از زمان تأسیس صندوق تاکنون ۱۵۰ مجموعه تاریخی به بخش خصوصی واگذار شده است افزود: طی یک سال و نیم گذشته با ۳۴ سفر استانی و بررسی بناهای تاریخی متعلق به صندوق، ۷۰ مجموعه تاریخی جهت حفظ و احیا واگذار شد .

میرزائی اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات صندوق فعال کردن ظرفیت بازاریابی، معرفی آثار و ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی حوزه فعالان میراث‌فرهنگی است که فروش محصولات صنایع‌دستی را به‌صورت اینترنتی و در بستر اینترنت به همراه داشت . به گفته او طی برنامه‌های پیش رو، تلاش می‌شود تا در آینده نزدیک ۵۰ مجموعه تاریخی دیگر با استفاده از فراخوان عمومی، به‌صورت شفاف به بخش خصوصی واگذار شود .1400/4/13

کلید واژه: